Nurkowanie na Koh Chang

Plaża na koh changNurkowanie na Koh Chang 

Na południe od Bangkoku w pobliżu kambodżańskiej granicy znajduje się archipelag pięknych wysp. Jedną z nich jest trzecia co do wielkości wyspa Tajlandii czyli Koh Chang. Piękne, nieskażone jeszcze tłumem turystów plaże oraz dziewicze wręcz miejsca są tylko namiastką tego co ta wyspa ma do zaoferowania.

Jest to także świetne miejsce do nurkowania. Można doliczyć się niemal 25 miejsc nurkowych w tej okolicy. Głębokości od 5 do 45 metrów sprawiają, że zarówno nowicjusze jak i bardziej doświadczeni nurkowie znajdą coś dla siebie.

Warunki pogodowe na Koh Chang sprawiają, że jest to idealne miejsca do nauki nurkowania. Bardzo często morze jest spokojne niczym w akwarium, więc są to świetne warunki aby spróbować nurkowania po raz pierwszy, biorąc udział na przykład w programie Odkryj Nurkowanie . A jeśli nurkowanie się spodoba to może warto pomyśleć o swoim pierwszym kursie nurkowym PADI Open Water Diver, który jest najpopularniejszym kursem nurkowania na świecie.
Bogactwo życia podwodnego oraz największy wrak w Tajlandii z każdym rokiem przyciąga coraz więcej nurków, dlatego nie zwlekajcie i przyjedźcie tutaj jak najszybciej póki ta wyspa nie stanie się drugim koh Tao. Tutaj wciąż można poczuć się tak jak to sobie oczekujemy po wyjeździe do egzotycznego miejsca.

Aktualne ceny znajdziecie tutaj: Ceny nurkowania na koh Chang w sezonie 2022/2023