Miejsca nurkowe

Najpopularniejsze miejsca nurkowe na koh Chang

cena: 3500thb
Ewentualne trzecie nurkowanie płatne dodatkowo 1000thb
Czas: 9:00 – 17:00

W cenie:

  • Dwa nurkowania
  • Komplet sprzętu
  • Transfer z i do hotelu ( zachodnie wybrzeże )
  • Opieka polskiego instruktora PADI
  • Lunch na łodzi
  • Zimne i ciepłe napoje oraz przekąski

Koh Yuak

średnia głębokość: 10 metrów

Koh Yuak jest małą, niezamieszkałą wyspą w pobliżu koh Chang. W pobliżu niewielkiej plaży można znaleźć idealne miejsce do snurkowania czy nauki nurkowania. Piaszczyste dno i niemal brak prądów stwarza wręcz idealne warunki do stawiania swoich pierwszych kroków w nurkowym świecie.

Hin Saam Sao

średnia głębokość 11 metrów
maksymalna głębokość 16 metrów

Znajdująca się blisko koh Chang skała otoczona jest delikatnie opadającą rafą do głębokości 15 metrów. Podobnie jak Koh Yuak jest wspaniałym miejscem do nauki nurkowania oraz do pływania z rurką i maską.

Więcej o tym miejscu aby się nie powtarzać możecie poczytać pod tym linkiem: Nurkowanie Hin Sam Sao – koh chang

Hin Rap North

średnia głębokość 11 metrów
maksymalna głębokość 14 metrów

nurkowanie na koh chang po polskuW niedalekiej odległości od Hin Saam Sao znajduje się kolejna skała, które nie wygląda imponująco na powierzchni, ale gdy zajrzymy pod wodę zobaczymy jak bogaty świat się tutaj rozwinął. Barakudy, batfish i płaszczki to tylko niektórzy mieszkańcy raf otaczających Hin Rap North.
W sprzyjających warunkach można w trakcie jednego nurkowania okrążyć skałę i zobaczyć

wszystko co ta okolica ma nam do zaoferowania.

Po szerszy opis zapraszam tutaj: Nurkowania hin rap north – koh chang

Hin Luk Bath

średnia głębokość 11 metrów
maksymalna głębokość 20 metrów

koh chang nurkowanieJedno z najlepszych miejsc nurkowych w okolicy koh Chang jak i jedno z ciekawszych miejsc do nurkowania w Tajlandii. Znajdzie się tutaj coś dla mniej doświadczonych, jak i dla tych z większymi umiejętnościami. Duża różnorodność życia, wielkie ławice ryb oraz wiele rodzajów korali oraz szansa na spotkanie rekina wielorybiego, przyciąga każdego roku w to miejsce wielu nurków.

Po więcej informacji związanych z Hin luk bat znajdziecie tutaj: Hin Luk Bat – nurkowanie na koh chang

Hin Rap South

średnia głębokość 11 metrów
maksymalna głębokość 18 metrów

hin rap south (6 of 13)Jest to skała dająca podobne warunki jak jej północny odowiednik z nieco większą głębokością. Tak samo jak i tam zobaczymy tutaj wiele ciekawych zwierząt oraz olbrzymie ławice ryb. Do tego przepłyniemy przez kilka kanionów, które uatrakcyjnią pobyt pod wodą.

Blue Berry Hill

maksymalna głębokość 16 metrów

nurkowanie na koh chang w tajlandiiW niedalekiej odległości od Hin Rap South znajdziemy to wspaniałe miejsce. Na powierzchni nie ma nic co by wskazywało na takie bogactwo pod wodą. Oprócz płaszczek, gruperów czy muren możemy napotkać wiele innych przedstawicieli morskiej fauny. Jeśli tylko nie napotkamy silnego prądu to nurkowanie w tym miejscu jest doprawdy wspaniałe i daje mnóstwo okazji do wykonania pięknych zdjęć.

HTMS Chang

maksymalna głębokość 31 metrów

kursy nurkowania w tajlandii po polsku koh changHTMS Chang (USS Lincoln County ) został zatopiony 22 listopada 2012 roku w pobliżu rybackiej wioski Bangbao na koh Chang. Nurkowanie tutaj jest niezmiernie ekscytujące, jako że okręt ma ponad 100 metrów długości czyniąc go największym wrakiem w Tajlandii.
Szczęśliwcy podczas nurkowania ujrzą rekina wielorybiego, który często odwiedza okolicę tego wraku. Jeśli nawet on się nie pojawi to bogactwo życia w tym miejscu jest niebywałe i każdy po zakończonym nurkowania będzie miał o czym opowiadać.