Pobliskie wyspy

Grupa bliskich wysp

Wielu turystów, odpoczywających w Pattaya każdego dnia odwiedza pobliskie wyspy. Znajdują się one 7-10 km od Pattaya, i możecie tam znaleźć wspaniałe plaże oraz mnóstwo okazji do opalania, nurkowania lub snorkowania. W weekendy, wiele osób z Bangkoku przyjeżdża tutaj aby cieszyć się dobrymi plażami jakie Pattaya ma do zaoferowania. Na okolicznych wyspach jest w sumie ponad 20 plaż. Z nami możesz codziennie popłynąć na nurkowania wokół właśnie tych wysp.

Koh Larn

Żółw spotkany podczas nurkowania w Tajlandii wyspa koralowa PattayaKoh Larn jest największą z trzech pobliskich wysp, ma kilka ciekawych miejsc do nurkowania, które są bardzo popularne. Shark Point wywodzi swoją nazwę od młodych rekinów, które mogą być dostrzeżone gdy ukrywają się w otworach i szczelinach w rafie. Twarde i miękkie korale zaczynają sie już przy powierzchni i schodzą do około 24 metrów, gdzie znajduje się piaszczyste dno. Na zachodniej stronie znajdują się korale schodzące do 18 metrów, a w niektórych miejscach nawet do 40. Na południe od wyspy Koh Larn, zatopiony został wrak z Drugiej Wojny Światowej, który jest świetnym miejscem dla początkujących nurków. na tym obszarze pojawiają się prądy, które mogą być czasem dość silne co można w ciekawy sposób wykorzystać podczas kursu Advanced Open Water Diver lub kończąc specjalizację PADI Nurkowanie w Prądzie.

Laem Tong, znajduje się po północno-zachodniej części wyspy, jest to prawdopodobnie najlepsze miejsce do nurkowania ze wszystkich wysp. Wspaniałe nurkowania dla bardziej doświadczonych nurków, gdyż głębokość dochodzi do około 30 metrów. Na Laem Tong znajduje się obszar z płaskim piaszczystym dnem usianym przez małe i duże grupy korali. Wiele małych młodych ryb ma tendencję, aby wypełnić ten obszar.

Cały obszar jest dobrym miejscem do nurkowania i snoorkowania przez cały rok, chociaż najlepszy czas na nurkowanie to okres od października do lutego, gdy wiatr wieje z północy.

Koh Krok

Koh Krok i nurkowanie z polskim instruktorem w TajlandiiKoh Krok znajduje się najbliżej Pattaya. Nurkowania odbywają się po południowej stronie wyspy. Koralowce zaczynają się od około 7 do 15 metrów głębokości i kończą się tuż przy powierzchni. Jest to doskonałe miejsce do nurkowania w prądzie gdyż przeważają tu prądy biegnące równolegle do wyspy, może być to zatem bardzo ekscytujące nurkowanie.

Koh Sak

Koh Sak to wyspa na którą przybywają niezliczone rzesze ludzi na małych i dużych łodziach. Nic dziwnego, bo poza plażą są tutaj wspaniałe warunki do snoorkowania. A jeszcze lepsze są tutaj warunki do nurkowania. Można nurkować przy północnym krańcu wyspy jak i przy południowym. Jest to idealne miejsce dla osób, które schodzą pod wodę pierwszy raz i wolą zacząć swoją przygodę na płytkiej wodzie i dopiero później zanurzyć się głębiej.

Cena:
2800 THB/os
+400 THB/os za kompletny sprzęt ( dla osób które nie posiadają własnego )

W cenie: 

  • 2 nurkowania z łodzi
  • Butle 12l + balast
  • Wyżywienie na łodzi
  • Opieka Instruktora PADI
  • Transport z i do hotelu