Bangkok i okolice wycieczka 3 dni / 2 noce

Wycieczki w Bangkoku po polskuBangkok i okoliczne atrakcje w kilka dni 

 

To coś więcej niż zbiór najciekawszych miejsc do zobaczenia w Bangkoku i okolicach. To spójna i ciekawie opowiedziana historia Syjamu: od średniowiecznych królestw, poprzez barwną i krwawą opowieść o rozkwicie i upadku Ayuthaya, dynastii Chakri w Bangkoku, po rolę i pozycję Tajlandii w czasie II wojny światowej i wojny wietnamskiej. Przepleciona ciekawostkami z życia codziennego, urozmaicona malowniczymi widokami, uzupełniona smacznym, słodko – pikantnym jedzeniem. Przeżyj tę przygodę z nami.
Jest to połączenie programu „Kontrasty Bangkoku” z „Rzeką Kwai” i „Ruinami Ayutthaya”
.
cena wycieczki: 11 900 THB / 10 400 THB (do 10 lat)
w cenie: 2 noclegi w hotelu  w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem;
3 wycieczki z przewodnikiem; wszystkie przejazdy w ramach wycieczek, bilety wstępu; posiłki wymienione w programie, w Bangkoku odbiory z lotniska Don Muang, dworca Mo Chit, BTS Chatuchak oraz hoteli w Pattaya.
w cenie nie ma: kolacji, osobistych wydatków
terminy wycieczki: trzy dni: czwartek – sobota. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.
noclegi w czasie wycieczki: jeden w centrum Bangkoku i jeden w okolicach rzeki Kwai, pokoje dwuosobowe ze śniadaniem. Przy nieparzystej liczbie osób trzeba dopłącić do pokoju jednoosobowego albo dzielić pokój z innym uczestnikiem wycieczki (jeśli jest taka możliwość). Dzieci do lat 10 mogą nocować bez dostawki.
co zabrać ze sobą na wycieczkę z noclegiem: dowód tożsamości, wygodne obuwie, koszulki na zmianę, pieniądze na zakupy, napiwki, kolacje, aparat fotograficzny, polisę ubezpieczeniową, pidżamę, środki higieny osobistej

Dzień pierwszy
Kontrasty Bangkoku
Najpiękniejsze miejsca stolicy Syjamu 

Rozpoczniemy od świątyni Wat Arun, zwanej Świątynią Wschodu Słońca (Temple of a Down). Przygodą będzie przejazd tramwajem wodnym i spacer wzdłuż targu amuletów i innych kramów Sampengu, istniejących tu od 1782 roku. Poznacie ciekawą historię świątyni Wat Po, znanej z największego w Tajlandii posągu Leżącego Buddy. Nie zabraknie słynnego kompleksu Grand Palace i Świątyni Szmaragdowego Buddy.
Po lunchu i odpoczynku obejrzymy dom twórcy jedwabnego imperium – Jima Thompsona. Jeden z najpiękniejszych, wschodnioazjatyckich domów, pełen dzieł sztuki. Zobaczycie, jak hoduje się kokony jedwabników i przędzie delikatne nici.
Zakończenie zwiedzania około 16:00.

Dzień drugi
Rzeka Kwai i targ wodny

II wojna światowa i Kolej Śmierci Wspaniała przyroda, zabytki i trochę historii. Najsłynniejszy pływający targ świata – Damnoen Saduak, Kolej Śmierci, budowana przez jeńców japońskiego obozu pracy, a na koniec dnia nocleg w pobliżu rzeki Kwai. Damnoen Saduak to jeden z najciekawszych wodnych targów świata. Tu w powolnym rytmie Syjamu poruszają się łodzie z towarem lub z klientami, próbując spotkać się w wąskich kanałach. Wsiądź do jednej z nich i stań się uczestnikiem tej niecodziennej wymiany handlowej.
Kolej Śmierci, budowana przez jeńców japońskiego obozu jest uważana za jedno z największych przedsięwzięć inżynieryjnych okresu II Wojny Światowej. Dziś w tym miejscu czeka Was relaksująca przejażdżka pociągiem przez słynny Most na rzece Kwai, z widokami na rzekę, góry i tajską wieś.
Lunch zjemy w restauracji z widokiem na rzekę Kwai.

Dzień trzeci
Ayutthaya 

Pierwszy etap historii Imperium Syjamu Dzień wśród ruin i świątyń Ayutthaya – zwanej małym Angkor Wat – miejscem, gdzie mieszkają duchy dawnego SyjamuAyutthaya w XVI wieku była największą metropolią świata. Ruiny khmerskich świątyń i buddyjskie budowle będą tłem do opowieści snutych przez polskiego przewodnika – o dawnej świetności miasta, jego władcach, dawnych zwyczajach, wojnach w obronie niepodległości z udziałem europejskich najemników, słoniach bojowych i wielu innych. Jak zwykle na naszych wycieczkach zabierzemy Was na wspaniały lunch.Powrót do hotelu w Bangkoku w sobotę około 16:30.
Powrót do hotelu w Pattaya w sobotę około 18:30.

 

Szczegółowy opis wycieczki po Bangkoku i okolicach z polskim przewodnikiem wraz ze zdjęciami znajdziecie po kliknięciu w link Bangkok i okolice w 3 dni