Wraki

Wraki Tajskiej Marynarki

Jestem ciekaw Waszych opinii.
Zanim odpowiecie to możecie zapoznać się z opisem każdego wraku

Jak widać po wynikach, skłaniacie się bardziej w kierunku HTMS Khram. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż Khram , który jest bliźniaczym okrętem HTMS Kut jest w ciut lepszym stanie. Znajduje się on w pobliżu koh Pai czyli w grupie dalszych wysp, a dzięki temu widoczność tutaj jest często sporo lepsza.

Troszkę niedoceniany jest Mataphon, a to pewnie ze względu na gorszą widoczność jaka tutaj zazwyczaj panuje. Jednak nurkowania na tym wraku mogą dać niezapomniane wrażenia. Wrak jest otoczony wieloma żelaznymi sześcianami, które mają utworzyć sztuczną rafę za wiele lat. To właśnie wokoło nich gromadzą się duże ławice ryb. Duże Barakudy, Angel Fish i wiele innych gatunków które są rzadziej spotykane w innych miejscach a tutaj jest ich tak wiele.

HTMS Kut jest identyczny do Khram z tą różnicą , że jego kondycja została nadszarpnięta. Jest to pewnie spowodowane tym, że o ile ten drugi jest osłonięty przez Koh Pai tak Kut znajduje się z boku małej wyspy Sak, która nie jest wystarczająco duża aby osłonić wrak od dużych i zmiennych prądów. Niemniej nurkowanie na tym wraku będzie jednym z ciekawszych w tej okolicy.